O nás
O nás

Vítejte na stránkách našeho eshopu, jsme mladé, malé nebo spíše mikro rodinné vinařství, které existuje od roku 1993. Oficiálně bylo vinařství ovšem založeno o něco později a to až v roce 2016. Vnuk a syn v jedné osobě, Lukáš Doležal (Švach), navázal na vinařskou tradici rodin Karla Rozsypala a Marka Doležala.

Nacházíme se v obci Rakvice a pěstujeme jen pár druhů odrůd, aktuálně obhospodařujeme 0,8 ha vlastních a pronajatých vinic, ve kterých pěstujeme odrůdy Müller Thurgau, Veltlínské Zelené, Ryzlink Vlašský, Rulandské Bílé, Hibernál, Pálava, Svatovavřinecké, Modrý Portugal a Frankovka, které spadají pod Velkopavlovickou a Slováckou vinařskou podoblast. Část hroznů ještě také ale nakupujeme a díky tomu můžete u nás ochutnat například i Blaubuger, Modrý Portugal, Zweigletrebe, Sauvignon, Ryzlink Rýnský.

V budoucích letech plánujeme vysadit nové vinice s odrůdami Pálava, Hibernál, Cabernet Moravia a Dornfelder. Přestože vyráběné malé exkluzivní partie jsou z důvodu administrativního zjednodušení  prodávána jako zemská vína, tak vína pocházejí z redukované sklizně hroznů, jejichž cukernatost dosahuje každoročně přívlastkových hodnot. 

V nabídce naleznete také výborná Cuveé vína, nebo vína šumivá. Výroba je založena na produkci hroznů z vlastních vinic a hroznů od  pečlivě vybraných dodavatelů z obce Rakvice, a také dodavatelů z jiných obcí okresu Břeclav. Díky tomu můžete v nabídce najít vína například z Březí, Dolních Dunajovic (podoblast Mikulovská), ale také z obcí Čejkovice, Velké Bílovice, Kobylí, Nosislav, přičemž různorodost vybraných obcí pro nákup hroznů se čas od času mění. 

Zpracování probíhá kombinací moderních a tradičních způsobů vinifikace. Bílá vína se vyrábějí ze spontánně odkalených moštů bez přidání kvasinek, bílé odrůdy kvasí při řízené teplotě, červená vína se připravují metodou otevřené macerace v kádích, vína zrají ve skle, plastu a dřevěných sudech a do budoucna je plánován nákup nerezu.

Šetrné a přirozené zpracování hroznů je základem pro získávání ušlechtilých vůní a chutí. V Rodinném sklepě se roční výroba pohybuje okolo 2 000 až 5 000 litrů.  

V případě, že máte nějaké otázky nebo potřebujete poradit, obraťte se na nás, rádi vám poradíme, či zodpovíme různé dotazy, případně vyřídíme individuální objednávky.

Děkujeme a těšíme se na Váš nákup.


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ